Ośrodek Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży

Ośrodek Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży - NSZOZ Termedica Poznań

Ośrodek Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży
I Poziom Referencyjny

  • w ośrodku oferujemy wsparcie wyspecjalizowanego zespołu psychologów i psychoterapeutów dla dzieci i młodzieży (do 21 roku życia),
  • świadczenia skierowane są dla dzieci i młodzieży, które wymagają pomocy psychologicznej lub psychoterapeutycznej,
  • wsparcie udzielane jest również w środowisku pacjenta,
  • bez skierowania,
  • bezpłatnie w ramach kontraktu z NFZ.

Zapraszamy do współpracy i kierowania pacjentów:

  • Poradnie Psychologiczno-Pedagogiczne,
  • Miejskie Ośrodki Pomocy Rodzinie (MOPR),
  • Ośrodki Interwencji Kryzysowych,
  • Szkoły,
  • Przedszkola.

Ośrodek środowiskowej opieki psychologicznej i psychoterapeutycznej dla dzieci i młodzieży – NFZ

Ośrodek środowiskowej opieki psychologicznej i psychoterapeutycznej dla dzieci i młodzieży to I poziom referencyjny nowego modelu wsparcia oraz ochrony zdrowia psychicznego najmłodszych. Naszą misją jest zapewnienie im lepszego dostępu do profesjonalnej opieki, która będzie dostosowana do ich potrzeb.

Z naszych usług może skorzystać młodzież do 21. roku życia, ucząca się w szkole ponadpodstawowej, choć należy zaznaczyć, że osoby poniżej 18. roku życia potrzebują w tym celu zgody opiekuna prawnego. Zbędne jest natomiast posiadanie skierowania, co znacznie przyspiesza proces uzyskania potrzebnej pomocy, zapobiegając zaostrzeniu się kryzysu psychicznego.

Z jakich świadczeń można skorzystać w naszym ośrodku środowiskowej opieki psychologicznej?

W prowadzonym przez nas ośrodku środowiskowej opieki psychologicznej i psychoterapeutycznej Termedica prowadzimy sesje terapii indywidualnej, grupowej czy rodzinnej, udzielamy porad psychologicznych – w tym diagnostycznych – a także dajemy możliwość skorzystania z wizyty lub porady domowej bądź też środowiskowej.

W związku z tym wyszkoleni, doświadczeni psycholodzy i psychoterapeuci są dostępni w najbliższym środowisku dziecka, aby w porę zaradzić pojawiającym się trudnościom. Ma to na celu zapobieganie dalszemu pogarszaniu się stanu psychicznego.

Należy jednak pamiętać, że dzieci lub młodzież, które wymagają pomocy psychiatry i leczenia farmakologicznego, powinny zgłosić się do placówki II poziomu referencyjnego, a więc do Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży. Do skorzystania z usług tego rodzaju poradni również nie jest niezbędne skierowanie.

Jak działa nasz ośrodek środowiskowej opieki psychologicznej i psychoterapeutycznej?

Nasz ośrodek środowiskowej opieki psychologicznej i psychoterapeutycznej dla dzieci i młodzieży zrzesza wykształconych, a zarazem doświadczonych specjalistów, którzy posiadają niezbędną wiedzę oraz kwalifikacje do tego, aby zapewniać skuteczne wsparcie najmłodszym. Od poniedziałku do piątku w godzinach 8-20 udzielamy profesjonalnej pomocy dzieciom i młodzieży w różnym wieku, zmagającym się z różnorodnymi problemami.

Jesteśmy dostępni zarówno w przypadku trudności w radzeniu sobie z codziennymi wyzwaniami, jak i wówczas, gdy dana osoba zmaga się z zaburzeniami. Udzielamy kompleksowego wsparcia, począwszy od profesjonalnej diagnostyki, skończywszy na terapii o formie oraz czasie trwania dostosowanym do indywidualnej sytuacji.

Dlaczego warto skorzystać z pomocy ośrodka środowiskowej opieki psychologicznej?

Dostępność wsparcia ze strony ośrodka środowiskowej opieki psychologicznej pomaga w porę zaradzić problemom, które bez odpowiedniego zaopiekowania się wymagają często wieloletniego leczenia i w poważny sposób wpływają na funkcjonowanie dziecka oraz jakość jego życia. W naszej placówce nad skutecznością, a także profesjonalizmem udzielanej pomocy czuwają specjaliści z zakresu psychologii oraz psychoterapii, pozostając do dyspozycji niezależnie od stopnia nasilenia czy rodzaju trudności.

Zapraszamy do rejestracji wizyt osobiście od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 20:00 lub telefonicznie pod numerem +48 61 625 68 68,   kom. +48 512 033 569.