Psychiatra Poznań Piątkowo - poradnia psychiatryczna NFZ - Termedica

Nasza oferta

Opieka psychiatryczna i leczenie uzależnień

Psychiatria jest dziedziną medycyny zajmującą się diagnozą, leczeniem i profilaktyką zaburzeń, które mogą znacząco wpływać na jakość życia jednostki oraz jej otoczenia. Osoby posiadające problemy natury psychicznej bardzo często nie zdają sobie sprawy z istoty dbałości o ten aspekt, a także bagatelizują objawy utrudniające funkcjonowanie.

Warto pamiętać, że zaburzenia psychiczne, podobnie jak choroby fizyczne, są realnymi problemami zdrowotnymi, które wymagają profesjonalnej interwencji lekarskiej. Nie powinny być więc traktowane jako powód do wstydu, a wręcz przeciwnie. Podjęcie próby poradzenia sobie z zaburzeniami to bardzo ważny krok, który świadczy o wysokiej samoświadomości.

W placówce TERMEDICA oferujemy pacjentom profesjonalną opiekę. Nasza poradnia psychiatryczna w Poznaniu dba o zapewnienie wysokiej jakości wsparcia zarówno dzieciom, jak i dorosłym.

Psychiatra (NFZ) Poznań – zakres wsparcia

W naszej poradni psychiatrycznej w Poznaniu pracują wykwalifikowani specjaliści, którzy zajmują się diagnostyką i leczeniem różnego rodzaju nałogów. Oferujemy kompleksowe wsparcie w przypadku takich zaburzeń jak np. uzależnienie od alkoholu, narkotyków, substancji psychoaktywnych czy hazardu, ADHD, zaburzenia odżywiania, lękowe, osobowości, obsesyjno-kompulsywne, depresja, nerwica, fobia społeczna, choroba afektywna dwubiegunowa i wiele innych.

Wykorzystujemy różnorodne terapie, farmakoterapię oraz zapewniamy indywidualne wsparcie, aby pomóc każdej osobie borykającej się z problemami natury psychicznej.

Kiedy warto skorzystać z pomocy psychiatry? Poznań

Jeśli pojawiają się trudności emocjonalne, psychiczne lub behawioralne, które znacząco wpływają na codzienne funkcjonowanie i jakość życia, warto rozważyć pomoc psychiatry. Poznań to miasto, gdzie znajduje się nasza poradnia. Wielu pacjentów dojeżdża do nas także z okolicznych oraz oddalonych o wiele kilometrów miejscowości.

Każda osoba w naszym gabinecie traktowana jest w sposób indywidualny. Zachowanie poufności to prymarny aspekt, który stanowi fundament zasad etyki lekarskiej.

Należy mieć świadomość, że szukanie pomocy stanowi pierwszy krok w kierunku poprawy zdrowia psychicznego i polepszenia jakości życia. Profesjonalna ocena oraz wsparcie psychiatryczne mogą pomóc w identyfikacji źródeł problemu, a także stopniowym eliminowaniu zniekształceń. Nasi specjaliści opracowują spersonalizowany plan leczenia pacjenta z uwzględnieniem jego stanu zdrowia, stopnia i rodzaju zaburzeń, wieku, płci, a także innych aspektów, mających bezpośredni lub pośredni wpływ na zdrowie psychiczne jednostki.

Psychiatra, Poznań – NFZ i prywatnie

W naszej przychodni psychiatrycznej w Poznaniu oferujemy zarówno wsparcie realizowane w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia (NFZ), jak i wizyty prywatne, zapewniając szeroki dostęp do opieki pacjentom z różnymi potrzebami. Rejestracja prywatna zapewnia większą elastyczność w ustalaniu terminów.

Jednocześnie chcemy podkreślić, że niezależnie od wybranej formy wsparcia (prywatnie lub NFZ) naszą misją jest zapewnienie pacjentom profesjonalnej, wszechstronnej i empatycznej opieki psychiatrycznej, która pozwoli im odzyskać równowagę psychiczną, poprawić jakość życia oraz osiągnąć wewnętrzny spokój.

Profesjonalna opieka psychiatryczna – nasi specjaliści

Psychiatrzy są wykwalifikowanymi lekarzami, którzy ukończyli studia medyczne i specjalizację z psychiatrii. Dzięki temu posiadają pełne medyczne wykształcenie, które pozwala im na kompleksową ocenę zdrowia psychicznego pacjenta, diagnozę zaburzeń psychicznych oraz prowadzenie farmakoterapii.

Korzystając z różnorodnych metod diagnostycznych, nasi specjaliści mogą dokładnie zidentyfikować rodzaj i stopień zaburzenia psychicznego oraz opracować spersonalizowany plan leczenia. Często współpracują także z innymi specjalistami, takimi jak lekarze rodzinni czy neurologowie, aby zapewnić pacjentom kompleksową, a zarazem spersonalizowaną opiekę.

Poradnia psychiatryczna, Poznań – rejestracja i godziny otwarcia

Szczegółowe informacje dotyczące rejestracji znajdują się w zakładce „Kontakt”. Nasza placówka jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 20:00. Poradnia Zdrowia Psychicznego, Poradnia Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży oraz Poradnia Leczenia Uzależnień znajdują się na ul. Opieńskiego 12.

W przypadku jakichkolwiek pytań co do realizowanych świadczeń serdecznie zapraszamy do kontaktu lub stacjonarnych odwiedzin w poradni.

Umów się na wizytę