Medycyna estetyczna

Medycyna estetyczna - NSZOZ Termedica Poznań

Biorewitalizacja skóry peelingiem medycznym zarejestrowanym ze znakiem CE klasy I, powstałym z połączenia 33% TCA (kwasu trójchlorooctowego), 5% kwasu kojowego oraz H2O2 (nadtlenku wodoru).

Jest to nowa metoda nieinwazyjnej biorewitalizacji skóry, która została stworzona we Włoszech i objęta patentem światowym po 10-cio letnich klinicznych badaniach doświadczalnych. Produkt zawierający kwas trójchlorooctowy oraz kwas kojowy i nadtlenek wodoru jest w trakcie rejestracji jako produkt leczniczy na trądzik – trwają badania kliniczne.

Sekret peelingu medycznego tkwi w nowatorskiej metodzie chemicznej biorewitalizacji skóry, która łączy w sobie właściwości liftingujące z odmładzającymi, oczyszczającymi i wybielającymi. Unikalne połączenie kwasu TCA z nadtlenkiem wodoru i kwasem kojowym powoduje brak inwazyjności i występowania efektu łuszczenia skóry, przy jednoczesnym zachowaniu właściwości, takich jak rozjaśnienie czy likwidowanie przebarwień.

Docierając peelingiem do środkowej warstwy skóry, zwanej błoną podstawną, powodujemy pobudzenie receptorów do wytwarzania odpowiednich włókien i nawadniania komórek, dzięki czemu otrzymujemy widoczny efekt likwidacji zmarszczek, naciągnięcia i liftingu skóry.

Ze względu na swoje właściwości peeling o powyższym składzie może być wykonywany niezależnie od warunków atmosferycznych, również latem, kiedy nie rekomenduje się stosowania tradycyjnych peelingów medycznych.

Skład

Podstawą substancją jest kwas trójchlorooctowy (TCA) w stężeniu 33%. Ma on działanie peelingujące (złuszczające martwy naskórek). Gdy stare komórki zostają oddzielone od reszty skóry, obecne w niej młode formy podlegają nasilonym podziałom – w ten sposób dochodzi do zwiększenia jędrności skóry. TCA używa się w kosmetologii od dawna, jednak zastosowany samodzielnie powoduje często zjawisko określane jako frosting (pojawienie się na skórze punkcików podobnych do szronu). Przy stosowaniu nowej formuły nie dochodzi do tego dzięki nadtlenkowi wodoru.

H202 (nadtlenek wodoru) obecny jest w powszechnym użyciu jako woda utleniona. Redukuje ryzyko podrażnień wynikających z działania TCA, do tego usuwa zanieczyszczenia obecne w skórze, powodując że wygląda ona młodziej.

Trzecim składnikiem jest kwas kojowy – środek o działaniu rozjaśniającym, usuwającym przebarwienia. Oprócz tego jest on antyoksydantem, czyli substancją redukującą wolne rodniki, odpowiedzialne za wiele procesów związanych ze starzeniem.

Dla kogo

Jest to zabieg przeznaczony zarówno dla kobiet jak i mężczyzn, w każdym wieku oraz do zastosowania o każdej porze roku.

16-25 lat

  • zastępuje oczyszczanie twarzy (wygładza skórę i ułatwia redukcję zaskórników)

25-35 lat

  • melasma
  • rozstępy

35-45 lat

  • biorewitalizacja twarzy
  • biorewitaliazcja ciała
  • profilaktyka procesu starzenia się skóry
  • zwiotczenie skóry biustu

>45 lat

  • korekcja zwiotczałej skóry
  • poprawa jędrności skóry dekoltu i biustu

Wskazania

  • Starzenie, utrata napięcia skóry twarzy i ciała,
  • rewitalizacja skóry twarzy, szyi, dekoltu, grzbietów dłoni oraz innych okolic ciała,
  • ujędrnienie skóry dekoltu,
  • blizny atroficzne zanikowe,
  • rozstępy,
  • melasma, hiperpigmentacja skóry,
  • defekty skóry powstałe w wyniku fotostarzenia: gruba skóra, żółtawa, pomarszczona, przesuszona, wiotka.

Zalety

  • Możliwość stosowania peelingu przez cały rok, również latem, nie jest fotouczulający,
  • nieinwazyjność: zabieg jest przyjemny dla pacjenta, nie wywołuje bólu ani pieczenia,
  • brak okresu rekonwalescencji po zabiegu, możliwość natychmiastowego powrotu po zabiegu do codziennych czynności,
  • rewelacyjny efekt liftingu i oczyszczenia skóry bez efektów ubocznych takich jak: łuszczenie, zaczerwienienie, obrzęk,
  • wszechstronność stosowania w wielu defektach estetycznych,
  • prosty i krótki protokół zabiegowy – ok. 15 minut,
  • wzmocnienie efektów innych zabiegów medycyny estetycznej, dzięki możliwości zastosowania peelingu przed zabiegami estetycznymi,
  • osiągniecie widocznych i długotrwałych efektów, po odbyciu serii zabiegów.

Procedura zabiegowa

Zabieg wyżej opisany to procedura szybka i przyjemna. Nie wymaga wcześniejszego przygotowania i nie wymaga okresu rekonwalescencji.
Zabieg polega na nałożeniu kilku warstw preparatu, jedna po drugiej i intensywnym ich wmasowaniu w skórę ruchami liftingującymi. Ilość warstw jest wynikiem efektu jaki chcemy osiągnąć, zazwyczaj są to 3 warstwy. Po zakończeniu zabiegu, nadmiar peelingu usuwa się za pomocą chusty nasączonej wodą, a na koniec nakłada krem nawilżający.

Efekt widoczny jest od razu po pierwszym zabiegu. Dla uzyskania trwałych rezultatów zaleca się wykonanie serii 5 zabiegów w odstępach tygodniowych. Zabieg przypominający zaleca się wykonywać co pół roku.

Zabieg pozwala przywrócić skórze jędrność i elastyczność, dzięki właściwościom odmładzającym i rewitalizującym, likwiduje zmarszczki i nawilża skórę. Pozwala również pozbyć się przebarwień, rozświetlić cerę i oczyścić pory. Peeling jest dedykowany osobom posiadającym blizny, w szczególności zanikowe, ponieważ nawadnia on komórki i powoduje wyrównanie linii skóry. W celu osiągnięcia najlepszych efektów rekomendujemy łączenie peelingu z innymi zabiegami estetycznymi. Efekt synergii sprawia, że osiągane są dużo lepsze rezultaty, niż w przypadku stosowania procedur osobno.

Przeciwwskazania

  • Podrażniona skóra,
  • stany zapalne skóry,
  • opryszczka w fazie aktywnej,
  • uczulenie na którykolwiek ze składników,
  • ciąża i karmienie piersią.

Choć sama nazwa brzmi upiornie, jest to tak naprawdę mezoterapia osoczem bogatopłytkowym, który jest wstrzykiwany podskórnie.

Wskazania do zabiegu

Wampirzy lifting jest polecany zwłaszcza osobom, które chcą pozbyć się zmarszczek: wokół oczu, na szyi, dekolcie czy dłoniach, wokół fałd nosowo-wargowych, na czole lub policzkach.

Ponadto wampirzy lifting jest popularny wśród osób, które chcą stymulować włosy do wzrostu poprzez zahamowanie procesu łysienia.

Na tle innych zabiegów medycyny estetycznej wampirzy lifting wyróżnia naturalność, którą uzyskuje się dzięki autotransplantologii. Tajemnica kryje się właśnie w osoczu bogatopłytkowym (PRP – Plateled Rich Plasma) pozyskiwanym z krwi pacjenta.

Jest to preparat krwiopochodny, w którym znajdują się głównie peptydy stymulujące komórki do podziału uczestniczące w odnowie biologicznej skóry.

Osocze bogatopłytkowe (PRP – plateled rich plasma) otrzymuje się w tak zwanym separatorze i z pomocą wirówki. Niewielka ilość krwi pacjenta (8-10 ml), po dodaniu aktywatora, jest umieszczana w wirówce. Podczas wirowania dochodzi do rozdzielenia jej składników i zagęszczenia płytek krwi (trombocytów).

W ten sposób powstaje osocze bogatopłytkowe charakteryzujące się wysokim stężeniem tak zwanych czynników wzrostu – białek, których głównym zadaniem jest wspomaganie procesów regeneracyjnych tkanek. Ze względu na te właściwości osocze bogatopłytkowe jest od dawna stosowane w medycynie (między innymi do regeneracji stawów kolanowych, leczenia ran), a od kilku lat zdobywa popularność z uwagi właśnie na działanie odmładzające.

Niewątpliwą przewagą wampirzego liftingu nad innymi zabiegami odmładzającymi jest jego całkowita naturalność z uwagi na zastosowanie biozgodnego preparatu pozyskanego bezpośrednio od konkretnego pacjenta. Ze względu na użycie własnej krwi nie ma więc ryzyka reakcji alergicznej.

Widoczne na skórze skutki uboczne wampirzego liftingu wynikają bezpośrednio z faktu jej nakłuwania. Skóra poddawana zabiegowi jest więc zaczerwieniona, tkliwa, podrażniona, a nawet lekko opuchnięta, mogą też pojawić się zasinienia. Objawy te jednak utrzymują się maksymalnie kilka dni.

Przez co najmniej 12 godzin po wampirzym liftingu nie należy nakładać na skórę makijażu. Przez kilka dni trzeba unikać ekspozycji na słońce oraz korzystania z basenu czy sauny.

Częstotliwość wykonywania wampirzego liftingu ustalana jest indywidualnie w zależności od kondycji skóry i oczekiwań pacjenta. Zwykle zaleca się przeprowadzenie serii 3-4 zabiegów w odstępach 2-4-tygodniowych. Jeśli jednak zabieg wykonywany jest głównie w celu opóźnienia procesów starzenia skóry, wystarczy wykonywać go profilaktycznie co pół roku lub raz w roku.

Przeciwwskazania

Wampirzy lifting jest bezpiecznym zabiegiem, ale jak do każdego zabiegu z zakresu medycyny estetycznej istnieją pewne przeciwwskazania. Są to:

  • choroby nowotworowe,
  • choroby krwi (np. małopłytkowość, zaburzenia krzepnięcia),
  • stosowanie leków rozrzedzających krew,
  • ciąża i karmienie piersią,
  • stany zapalne i wszelkie infekcje w obrębie partii skóry, która miałaby zostać poddana zabiegowi (dotyczy to również trądziku),
  • opryszczka,
  • zaburzenia pracy wątroby,
  • choroby autoimmunologiczne.

Zabieg wampirzego liftingu ma też pewne ograniczenia dotyczące wieku. Zalecany jest głównie dla osób między 30. a 60. rokiem życia. Warto więc zacząć go wykonywać profilaktycznie dopiero w momencie, kiedy w skórze zaczyna się związany z wiekiem spadek zawartości kolagenu. Z drugiej strony jednak wampirzy lifting może być zbyt „słaby”, żeby wygładzić głębsze zmarszczki czy poprawić jędrność skóry u seniorów.

Działa nie tylko na skórę, ale również na tkankę podskórną, daje efekty, jakie do tej pory można było osiągnąć tylko dzięki połączeniu różnych zabiegów, oddziałujących na różne mechanizmy starzenia się skóry.

W trakcie zabiegu wykorzystujemy kompleks na bazie kwasu hialuronowego o stężeniu aż 64 mg w jednej dawce w formie dwóch rodzajów kwasu połączonego termicznie, bez chemicznych dodatków.

Cząsteczki zawarte w preparacie oddziałują nie tylko na skórę, ale również na jej „rusztowanie”, uruchamiając produkcję elastyny i kolagenu typu I,II,IV i VII, co w efekcie doprowadza do wzmocnienia skóry i jej zagęszczenia, a także do wygładzenia zmarszczek, przywrócenia utraconego konturu i wysmuklenia rysów twarzy.

Wskazania do zabiegu

Zabieg przeznaczony jest dla osób, które zauważają u siebie oznaki starzenia się skóry:

  • tzw. „chomiki” czyli opadnięte policzki,
  • utrata owalu twarzy,
  • wiotczenie skóry, zmarszczki,
  • utrata napięcia i elastyczności skóry.
  • konieczność poprawy wyglądu skóry twarzy.

Przebieg zabiegu

Zabieg polega na wstrzyknięciu preparatu pod skórę w ściśle określony sposób. Technika zarezerwowana wyłącznie dla tego zabiegu nosi nazwę BAP (Beauty Aesthetic Points) – preparat wstrzykiwany jest w pięć ściśle wybranych punktów z każdej strony twarzy, co pozwala na równomierne rozprowadzenie preparatu pod skórą i na uzyskanie lepszego efektu wzmocnienia „rusztowania skóry” i wysmuklenia twarzy.

Zazwyczaj wykonywane są dwa zabiegi w odstępie 30 dni, niekiedy jednak konieczny jest dodatkowy zabieg po dwóch miesiącach od ostatniej aplikacji preparatu.

Najważniejsze efekty zabiegu to:

  • likwidacja „chomików”, jędrniejsze policzki,
  • przywrócenie utraconego konturu skóry,
  • wygładzenie zmarszczek,
  • ujędrnienie i uelastycznienie skóry,
  • przywrócenie sprężystości i napięcia,
  • wysmuklenie rysów twarzy,
  • efekt liftingu skóry.

Widoczne efekty utrzymują się zazwyczaj przez okres 1 – 1,5 roku, by je wzmocnić, należy wykonać jeden lub dwa zabiegi przypominające rocznie.

Toksyna botulinowa to neurotoksyna – białko hamujące przesyłanie impulsów w połączeniach nerwowo-mięśniowych. Zbudowana jest z 2 łańcuchów – lekkiego (50 kD) i ciężkiego (100 kD) połączonych mostkiem dwusiarczkowym.

W środowisku naturalnym toksyna botulinowa w skrócie BTX wytwarzana jest przez beztlenową bakterię Clostidium Botulinum. Wyróżniamy kilka typów toksyny botulinowej od A do G.

W medycynie najszersze zastosowanie znalazła toksyna botulinowa typu A – potocznie zwana botoksem.

  • Toksyna botulinowa trwale łączy się z płytką nerwowo – mięśniową (połączenie pomiędzy zakończeniami nerwowymi z mięśniami). Poprzez fragmentację białka SNAP-25 niezbędnego do wydzielania acetylocholiny (neurotransmitera) z zakończeń nerwowych hamuje przechodzenie impulsów wynikiem czego jest porażenie skurczu mięśni. Porażenie mięśni nie jest permanentne – z czasem dochodzi do tworzenia się nowych zakończeń nerwowo mięśniowych dzięki czemu mięśnie odzyskują swoją sprawność.
  • Początek działania widoczny jest po 2–3 dniach, maks. działanie występuje po ok. 2–6 tyg. i utrzymuje się przez 2–4 mies.
  • Leczniczo stosuje się bardzo małe dawki, a działanie toksyny botulinowej ogranicza się do okolicy podania.

Zastosowanie w medycynie estetycznej

Toksyną botulinową typu A możemy skutecznie korygować następujące zmarszczki:

  • zmarszczki podłużne czoła – lwia bruzda
  • zmarszczki poprzeczne czoła
  • zmarszczki wokół oczu – kurze łapki
  • zmarszczki dolnej powieki
  • zmarszczki wokół ust – zmarszczki palacza

Wpływając na siłę pracy mięśni mimicznych oprócz wygładzenia zmarszczek możemy korygować:

  • tzw. uśmiech dziąsłowy
  • unieść kąciki ust
  • unieść brwi
  • modelować twarz poprzez zmniejszenie masy mięśni żwacza

Toksyna botulinowa typu A hamuję wytwarzanie potu dzięki czemu znalazła zastosowanie w leczeniu nadmiernego wytwarzanie potu w okolicach:

  • skóra owłosiona głowy
  • czoło
  • nos
  • pachy
  • dłonie
  • stopy

Efekty zabiegu

Utrzymują się około 4- 6 mies. Długość utrzymywania się efektów zabiegu zależy w głównej mierze od cech osobniczych pacjenta.

Przeciwwskazania do zabiegów z zastosowaniem toksyny botulinowej

  • ciąża i okres karmienia piersią
  • nadwrażliwość na składniki preparatu
  • infekcje w miejscu planowanego podania preparatu
  • zespół Eatona Lamberta
  • miastenia rzekomoporaźna
  • stwardnienie zanikowe boczne
  • jednoczesne stosowanie leków: gentamycyna, amikcyna, leki zwiotczające mięśnie

Inne medyczne zastosowania toksyny botulinowej typu A w leczeniu:

  • kurczu powiek
  • leczenia bólów napięciowych, migrenowych głowy
  • kręczu karku
  • stopy końsko-szpotawej
  • achalazji przełyku
  • przykurczu mięśni
  • bruksizmu

Zalecenia pozabiegowe

Zakaz masowania okolicy poddanej zabiegowi z użyciem toksyny botulinowej przez kilka kolejnych dni, rezygnacja z ćwiczeń i intensywnego wysiłku fizycznego przez co najmniej dwie doby od zabiegu, unikanie sauny, basenu i solarium co najmniej 48 godzin po zabiegu, rezygnacja z picia alkoholu przez dwie doby od iniekcji.

Unikać peelingów, intensywnej pielęgnacji, masażu twarzy, a także makijażu. Bezpośrednio po botoksie nie wykonywać innych zabiegów medycyny estetycznej.

Manipulacja fizjologiczna równowagą w przestrzeni zewnątrzkomórkowej może być wykorzystana w trakcie iniekcji fizjologicznych składników strukturalnych: kwas hialuronowy oraz aminokwasy. Te składniki pozwalają przywrócić homeostazę macierzy zewnątrzkomórkowej.

W trakcie badań nad różnymi mieszaninami aminokwasów stanowiących elementy strukturalne kolagenu i elastyny stwierdzono, że połączenie 6 najczęściej występujących aminokwasów w precyzyjnych stężeniach pozwala: Pobudzić fibroblasty do produkcji tych elementów. Zregenerować nowe młode fibroblasty produkujące kompletną mieszaniną różnych typów kolagenu, w tym kolagenu typu IV.

To połączenie stosowane w skojarzeniu z kwasem hialuronowym potencjalnie pobudza fizjologiczną produkcję dwóch wspomnianych białek.

Zestaw aminokwasów:

  • Glicyna: składnik kolagenu i elastyny,
  • L-prolina: składnik kolagenu i elastyny,
  • L-lizyna: w postaci hydroksylowanej znajduje się w cząsteczce kolagenu,
  • L-leucyna: pobudza syntezę białka w komórkach skóry właściwej,
  • L-alanina: główny składnik elastyny,
  • L-walina: główny składnik elastyny.

Właściwości i skutki biostymulacji aminokwasami:

  • Działanie przeciwstarzeniowe,
  • Poprawa tekstury i elastyczności skóry,
  • Redukcja płytkich zmarszczek i linii mimicznych,
  • Głębokie nawodnienie,
  • Poprawia wygląd blizn (w tym potrądzikowych) i rozstępów,
  • Przywraca promienny wygląd i wygładza skórę.

Biostymulacja na drodze mezoterapii specjalnie skonstruowanym składem aminokwasów w połączeniu z kwasem hialuronowym, które stymulują regenerację macierzy pozakomórkowej, nazywanej również ECM.

W związku z naturalnym procesem starzenia się skóry, zmniejsza się ilość aktywnych fibroblastów, co powoduje redukcję głównych elementów strukturalnych macierzy pozakomórkowej (ECM). Dochodzi do pobudzenia fibroblastów do tworzenia nowych włókien białkowych skóry, takich jak kolagen i elastyna. Proces ten nazywamy biogenezą skóry, która możliwa jest jedynie dzięki ściśle wyselekcjonowanym pod względem jakościowym i ilościowym aminokwasom, w połączeniu z kwasem hialuronowym.

L-prolina ma wysoką zdolność wiązania wody, wchodzi w skład kolagenu, stanowiąc aż 1/3 tworzących go białek.

Glicyna aktywuje syntezę kolagenu.

L-lizyna podnosi odporność skóry na wirusy, bierze udział w syntezie białka, uczestniczy w produkcji hormonów, przeciwciał, enzymów, a także przyczynia się do wytwarzania kolagenu odpowiadającego m.in. za sprężystość skóry – wspomaga jej elastyczność.

L-walina ma działanie naprawcze.

L-leucyna i L-alanina to dwa silne antyoksydanty.

Mezoterapia aminokwasami może obejmować

  • twarz,
  • szyję,
  • dekolt,
  • dłonie,
  • ramiona,
  • wewnętrzną stronę ud,
  • obszar pod kolanami,
  • okolicę oczu – ze względu na niesamowitą czystość i delikatność preparatu, możemy go zastosować na każdą okolicę skóry, nawet na tak delikatną skórę, jaką jest okolica oczu, w celu likwidowania cieni pod oczami.

Efekty

  • Redukcja zmarszczek – zarówno powierzchownych, jak i głębokich.
  • Rozjaśnienie cieni pod oczami, odmłodzenie okolicy oka.
  • Naturalna poprawa objętości skóry.
  • Regeneracja i biorewitalizacja skóry.
  • Zagęszczenie skóry, widoczna poprawa jej jędrności.
  • Zwiększenie elastyczności i sprężystości skóry.
  • Nawilżenie głębokich i powierzchownych warstw skóry.
  • Rozświetlenie i wygładzenie skóry. Bardzo subtelny i naturalny efekt wolumetryczny widoczny jest natychmiast po zabiegu. Na kolejne efekty rozświetlenia skóry, wygładzenia zmarszczek i ujędrnienia należy poczekać.

Pierwsze rezultaty widoczne są po około 10 dniach, a ostateczne utrzymują się ponad 6 miesięcy.

Polinukleotydy w biostymulacji dzięki swoim właściwościom biochemicznym poprawiają elastyczność skóry i skutecznie przeciwdziałają objawom starzenia i fotostarzenia się skóry, takim jak zmarszczki, utrata jędrności, napięcia i elastyczności, atrofia (zmniejszenie objętości) ust.

Polinukleotydy to długie łańcuchy złożone z wielu pojedynczych jednostek: połączonych między sobą nukleotydów. Ich obecność w skórze sprzyja utrzymaniu i polepszeniu warunków niezbędnych do odbudowy i metabolizmu fibroblastów, które są najważniejszymi komórkami skóry.

Działanie nawilżające i antyoksydacyjne produktu pomaga stworzyć optymalne środowisko dla wzrostu fibroblastów, a tym samym dla przywrócenia elastyczności tkanek. Różne stężania polinukleotydów pozwalają na leczenie różnego rodzaju defektów kosmetycznych. Produkty mogą być stosowany na różne partie ciała, takie jak: szyja, dekolt, twarz (okolice oczu, na policzkach, kościach policzkowych), grzbiet dłoni, powłoki brzuszne, uda i pośladki.

Polinukleotydy w różnym stężeniu to seria preparatów do odnowy i bioresktukturyzacji skóry, opierającej się na liftingu, działaniu antyoksydacyjnemu oraz nawilżeniu głębokich warstw skóry. Działanie polinukleotydów opiera się na trzech mechanizmach:

  • Pobudzeniu receptorów na fibroblastach – proces aktywuje syntezę na kolagenu typu I oraz elastyny zapewniając zagęszczenie skóry oraz efekt liftingujący; dodatkowo indukowany zostaje proces przekształcania fibroblastów w miofibroblasty.
  • Walce ze stresem oksydacyjnym – aktywne metabolity wiążą wolne rodniki w pierścienie aromatyczne działając antyoksydacjnie.
  • Nawodnieniu tkanek – aktywne polinukleotydy wiążą wodę i zapewniają izoosmotyczne nawodnienie macierzy pozakomórkowej, dzięki czemu skóra staje się nawilżona i jędrna.
    Skóra po zabiegach produktem zostanie wprowadzona w proces biostymulacji, zaczyna się regenerować, ulega zagęszczeniu i ujędrnieniu. Działanie antyoksydacyjne i nawilżające sprawi, że skóra stanie się wygładzona, zaczną zanikać objawy stresu oksydacyjnego. Poprawi się koloryt skóry, a drobne zmarszczki ulegną spłyceniu. Preparat przeznaczony dla osób, które zauważają u siebie utratę elastyczności i objawy starzenia, a ich skóra wymaga nawilżenia. Zabieg można wykonać niezależnie od wieku i rodzaju skóry. Produkt jest całkowicie naturalny i bezpieczny. Nie zawiera substancji o potencjale uczulającym. Występuje w postaci przezroczystego żelu.

Zastosowanie

  • biostymulacja,
  • działanie antyoksydacyjne,
  • nawilżenie,
  • spłycenie zmarszczek,
  • poprawa kolorytu skóry.

Utrzymywanie się efektu

W zależności od indywidualnych predyspozycji pacjenta od kilkunastu do kilkudziesięciu miesięcy.

Wskazania

  • początkowe i średnio-zaawansowane starzenie i fotostarzenie
  • dla skróty matowej, szarej i odwodnionej
  • problem z cieniami pod oczami
  • zabieg idealnie się sprawdzi jako przygotowanie skóry do zabiegów z użyciem kwasu hialuronowego (wypełniacze) w celu przedłużenia utrzymywania się ich efektu estetycznego

Przeciwwskazania

  • nie należy podawać pacjentom z: chorobami układu krążenia, utrzymującym się stanem zapalnym skóry, padaczką, cukrzycą, aktywnym zakażeniem wirusem opryszczki, chorobami infekcyjnymi skóry, przebytymi lub obecnie utrzymującymi się chorobami autoimmunologicznymi, ciężkimi alergiami lub utrzymującym się stanem zapalnym, znaną nadwrażliwością na składniki preparatu.
  • nie można być stosowany u kobiet w ciąży i karmiących piersią.

Obszary zabiegowe

  • Wiotkość skóry i starzenie się okolicy oka oraz twarzy i szyi
    Seria 3 zabiegów w odstępach 10-14 dniowych. Zabiegi podtrzymujące – jeden zabieg raz na 2-3 miesiące
  • Profilaktyka procesu starzenia u młodych pacjentów w celu zapobiegania starzeniu się skóry twarzy, szyi i dekoltu oraz grzbietów dłoni
    Seria 4 zabiegów w odstępach 3 tygodniowych. Należy zrobić 2 cykle zabiegowe w roku

Ciało

  • poprawa jędrności wiotkiej skóry na dużych obszarach
  • redukcja rozstępów i poprawa napięcia skóry w tych okolicach
  • poprawa kondycji skóry po dużym spadku masy ciała, po ciąży i porodzie
  • szyja, dekolt, pośladki, biust, brzuch, ramiona, uda, kolana

Skład

Polinukleotydy to fragmenty kwasów nukleinowych DNA i RNA. Chemicznie są estrami nukleozydów i kwasu fosforowego. Polinukleotydy występują we wszystkich organizmach. Ich rolą jest między innymi regenerowanie skóry po ciężkich urazach i chorobach.

Odpowiadają za zwiększenie jędrności, napięcia i elastyczności skóry (biorewitalizacja). Ich obecność sprzyja odzyskaniu estetyki i funkcjonalności obszarów z przerostami składnika włóknistego (rozstępy, blizny obszarów dystroficznych lub regularnie uszkadzanych).

Działają też ochronnie na DNA przed szkodami wywołanymi promieniowaniem UVA i UVB.

Regularne ich podawanie wywołuje przedłużone nawilżanie izoosomotyczne, polepsza warunki troficzne macierzy skórnej oraz regeneruje i stymuluje fibroblasty, co bezpośrednio przekłada się na wygląd i kondycję skóry.

Mezoterapia z użyciem preparatu zawierającego kwas hialuronowy, 13 witamin, 23 aminokwasy, 6 koenzymów, 5 kwasów nukleinowych, 6 składników mineralnych, 2 czynniki redukujące.

To kuracja rewitalizująca, którą można stosować latami bez większego ryzyka. Dostarcza komórkom naturalnych składników odżywczych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania. Poprawa stanu skóry podczas podjętej kuracji jest stopniowa.

8 udokumentowanych właściwości w profilaktyce przeciwstarzeniowej

  • Aktywna regeneracja uszkodzeń skóry
    (synergiczne działanie składników odżywczych z kwasem hialuronowym poprawia gojenie uszkodzeń skóry i przyspiesza regenerację komórkową)
  • Aktywne nawilżanie
    (zewnątrzpochodny kwas hialuronowy ma znaczące właściwości higroskopijne – wypełnia przestrzeń pomiędzy włóknami kolagenowymi macierzy komórkowej ograniczając utratę wody, dzięki czemu nawilża naskórek i skórę właściwą)
  • Poprawa kolorytu skóry
    (kwas hialuronowy przyczynia się do powstawania nowych naczyń krwionośnych, dzięki czemu skóra jest lepiej natleniona, zdrowsza i jaśniejsza)
  • Przywrócenie równowagi jonowej
    (przywraca równowagę jonową w komórkach zapewniając prawidłową syntezę białek skóry właściwej)
  • Stymulacja wzrostu komórkowego
    (stymuluje rozmnażanie młodych i starzejących się ludzkich fibroblastów)
  • Zwiększenie gęstości skóry właściwej
    (stymuluje syntezę głównych składników macierzy pozakomórkowej, m.in. białek bogatych w prolinę- kolagen typ 1)
  • Ochrona komórkowa
    (składniki aktywne ograniczają produkcję szkodliwych dla skóry wolnych rodników)
  • Regeneracja wiskoelastyczna
    (oddziałuje na gen inhibitora elastazy, przez co wpływa na przywrócenie sprężystości komórek, zapobiega sztywnieniu tkanek)

Wskazania

  • Pielęgnacja skóry dojrzałej, zmęczonej
  • Zmniejszenie widocznych oznak starzenia
  • Rewitalizacja i nawilżenie skóry
  • Przywrócenie gęstości skóry

Skład

  • Kwas hialuronowy (5mg/ml): Posiada właściwości higroskopijne, ma zdolność pochłaniania dużych ilości wody, zwiększa proliferację komórkową i przyczynia się do powstawania nowych naczyń krwionośnych. Odpowiada za utrzymanie prawidłowej równowagi wiskoelastycznej skóry i naskórka
  • 13 witamin: Witamina A przyspiesza odnowę komórkową przez regulację procesów keratynizacji i gojenia.
    Witamina B wpływa na metabolizm niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych zapewniających skórze równowagę biologiczną.
    Witamina C zwiększa syntezę kolagenu i elastyny w fibroblastach
  • 6 składników mineralnych: Spełniają w organizmie różnorodne funkcje. Stanowią podstawowe składniki układu kostnego, są niezbędne do budowy i pracy enzymów i hormonów, regulują gospodarkę wodnoelektrolitową ustroju
  • 6 koenzymów: Przyspieszają przemiany metaboliczne przez obniżanie energii wymaganej do aktywacji reakcji biochemicznych. Zwiększają tempo odbudowy tkanek
  • 5 kwasów nukleinowych Kwasy nukleinowe umożliwiają regulację syntezy białek
  • 2 czynniki redukujące Reaktywne substancje, które łatwo gubią 1 lub więcej elektronów. Dzięki temu hamują procesy wolnorodnikowe w komórkach skóry i naskórka

Częstotliwość zabiegów

Faza 1: Terapia uderzeniowa – 4 zabiegi w odstępach 1-2 tygodniowych
Faza 2: Regeneracja skóry – 1 zabieg na miesiąc przez 2 miesiące
Faza 3: Podtrzymanie efektów kuracji – 1 zabieg co 2-6 miesięcy

Preparat stosowany do usuwania drobnych, powierzchniowych zmarszczek, intensywnie nawilża odwodnioną skórę, poprawia jej gęstość, elastyczność oraz przywraca młodzieńczy blask.

Zastosowanie

  • poprawa elastyczności,
  • głębokie nawilżenie,
  • zagęszczenie skóry,
  • redukcja powierzchownych zmarszczek np. wokół ust i oczu,
  • redukcja zmarszczek mimiczne.

Utrzymywanie się efektu

Aby zapewnić długotrwały efekt należy wykonać 3 zabiegi w serii w odstępach miesięcznych. Sesja podtrzymująca co pół roku.

Mezoterapia z zastosowaniem 3 rodzajów kwasu hialuronowego

Preparat do stosowania w celu wypełnienia drobnych linii zmarszczek powierzchniowych i drobnych ubytków skórnych.

Kwas hialuronowy zawarty w preparacie pobudza syntezę nowych włókien kolagenowych i elastynowych.

Technologia zawierająca 3 typy kwasu hialuronowego zastosowana w produkcie zapewnia wyjątkową plastyczność preparatu, optymalne modelowanie oraz pozwala na precyzyjne rozprowadzenie preparatu i jego umiejscowienie w tkankach.

Wskazania

  • Redukcja drobnych i powierzchownych zmarszczek
  • Korekcja niewielkich ubytków i blizn
  • Nadanie objętości
  • Rewitalizacja skóry dłoni
  • Nawilżenie skóry

Utrzymywanie się efektu

Efekt widoczny jest po kilku zabiegach, jednak utrzymuje się nawet przez okres 2 lat.

Co to jest Hydra Booster?

To całkowicie nowe, unikatowe i innowacyjne podejście do nawilżania, ujędrniania i odmładzania skóry. Polega na połączeniu w jednym zabiegu dwóch preparatów o udowodnionym klinicznie działaniu. Pierwszy to produkt do mezoterapii zawierający kwas hialuronowy i aż 53 składniki niezbędne skórze do prawidłowego funkcjonowania (m.in. witaminy, aminokwasy, antyoksydanty, koenzymy i minerały). Zapewnia on doskonałe nawilżenie, wygładzenie powierzchownych zmarszczek, ujednolicenie kolorytu i rozświetlenie skóry. Drugi to preparat z kwasem hialuronowym i glicerolem, który daje bardzo głębokie nawilżenie i ujędrnienie skóry oraz zapewnia ochronę przed wolnymi rodnikami. Połączenie substancji zawartych w obu produktach to unikatowy, skondensowany zastrzyk odmładzający dla skóry.

Jakie rezultaty daje zabieg?

Zabieg HYDRA BOOSTER zapewnia wielopoziomowe nawilżenie wszystkich warstw skóry i naskórka, odbudowuje strukturę skóry, poprawiając jej gęstość, wygładza powierzchowne zmarszczki spowodowane brakiem dostatecznej wilgoci w skórze. Działa też ujędrniająco, rozświetlająco i zwęża rozszerzone pory. Jest to znakomity zabieg profilaktyczny, który przedłuża młody i zdrowy wygląd skóry. Sprawdza się też, gdy skóra wymaga regeneracji i odnowy. Może być stosowany samodzielnie lub łączony z innymi terapiami estetycznymi: wypełniaczami zmarszczek, peelingami. Wzmacnia i wydłuża efekty innych zabiegów.
HYDRA BOOSTER może być stosowany na twarz, szyję, dekolt, łokcie, kolana i stopy.

Jak przebiega zabieg?

Na początku lekarz przeprowadza dokładny wywiad i badanie skóry. Określa jej potrzeby oraz miejsca aplikacji preparatu. Ustala też z pacjentem plan terapii.
Jeśli pacjent obawia się dyskomfortu, lekarz może znieczulić skórę, nakładając krem znieczulający.

Sam zabieg HYDRA BOOSTER trwa zwykle ok. 20 minut i polega na aplikacji preparatu we właściwe partie twarzy lub innych części ciała. Po zakończonym zabiegu lekarz może delikatnie przemasować skórę.

Jakie są wskazania pozabiegowe?

W dniu iniekcji preparatu i kilka dni po zabiegu nie należy korzystać z sauny, solarium, wystawiać skóry na działanie promieni UV.
Powinno się unikać zarówno bardzo niskiej, jak i wysokiej temperatury.

Dla kogo przeznaczony jest Hydra Booster?

Zabieg HYDRA BOOSTER sprawdzi się najlepiej u osób o skórze suchej, wymagającej głębokiego nawilżenia, zwiotczałej i potrzebującej ujędrnienia. Może być również stosowany jako działanie prewencyjne, szczególnie przed okresem letnim, kiedy skóra jest często wystawiana na działanie promieni słonecznych. Nie ma żadnych ograniczeń wiekowych, by go wykonać – decydująca jest kondycja, jakość i potrzeby skóry.

Przeciwskazaniem dla iniekcji HYDRA BOOSTER jest ciąża, okres karmienia piersią, skłonność do tworzenia się blizn przerostowych, infekcje wirusowe i bakteryjne skóry, choroby autoimmunologiczne.

Jak często wykonywać zabieg?

Już pojedynczy zabieg przynosi bardzo dobre rezultaty. Jednak najlepsze i najbardziej spektakularne efekty można osiągnąć wykonując 3 sesje, w odstępach miesiąca. Potem, by utrzymać efekt nawilżania, gładkości i odmłodzenia skóry, wystarczy powtarzać zabieg raz na 6 miesięcy. Dzięki temu przez bardzo długi czas można cieszyć się piękną skórą.

Czy po iniekcji hydra booster mogą wystąpić skutki uboczne?

Jak w wypadku wszystkich zabiegów polegających na przerwaniu ciągłości naskórka, mogą zdarzyć się niewielkie i krótkotrwałe działania niepożądane. Są to głównie: siniaczki i obrzęk w miejscu wstrzyknięcia. Ustępują one zwykle od 3 do 6 dni po zabiegu. Przed iniekcją lekarz wykonujący zabieg szczegółowo omawia z pacjentem kwestie bezpieczeństwa i ewentualnych działań niepożądanych.

Lift Booster to zabieg podwójnego „uderzenia” polegający na wykorzystaniu dwóch wyjątkowych preparatów w jednej, odmładzającej skondensowanej iniekcji. Zabieg dedykowany jest osobom z oznakami starzejącej się skóry, skóry poszarzałej, wiotkiej, cienkiej i odwodnionej, skóry z powierzchownymi zmarszczkami i rozszerzonymi porami.

Filorga Lift Booster bazuje na dwóch preparatach: preparat zawierający w swoim składzie: wolny kwas hialuronowy, kompleks 13 witamin, 6 minerałów, 6 koenzymów, 23 aminokwasów, antyoksydanty i kwasy nukleinowe – razem 59 składników aktywnych, odżywiających skórę i poprawiających jej jakość i drugim z nich: Art posiadającym w składzie 3 różne formy kwasu hialuronowego, które w sposób dynamiczny wygładzają powierzchowne zmarszczki typu – kurze łapki czy zmarszczki okolicy ust).

Efekty zabiegu

Skład preparatu skutecznie odżywia skórę, odbudowuje jej strukturę, działa liftingująco, przywraca prawidłowy poziom nawilżenia skóry i naskórka na wszystkich poziomach, odbudowuje gęstość, koloryt i odświeża blask skóry. Poza tym, zabieg zwęża pory i niweluje powierzchowne zmarszczki i bruzdy. Przy okazji poprawia owal twarzy, a sama twarz uzyskuje młodszy i zdrowy wygląd.

Zabieg Lift Booster jest również niezastąpiony w prewencyjnej terapii przeciwstarzeniowej, gdyż skuteczność preparatów wykorzystanych w zabiegu została potwierdzona, a jako zabieg profilaktyczny, w sposób szczególnie dobroczynny przedłuża młody i zdrowy wygląd skóry. Wypełniacze zawarte w preparacie zapewniają długotrwały efekt liftingu, rewitalizują skórę, stymulują produkcję włókien kolagenu i elastyny oraz wygładzają drobne zmarszczki.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg polega na wprowadzeniu preparatu przy pomocy iniekcji w wybrane wcześniej fragmenty twarzy (szyi, dekoltu). Jest on głęboką mezoterapią i liftingiem twarzy zarazem. Choć zabieg jest niemal bezbolesny, w przypadku osób o niskiej tolerancji bólu towarzyszącego ukłuciom, miejsce iniekcji uprzednio pokrywa się kremem znieczulającym. W przypadku zabiegu ukierunkowanego na nawilżenie znieczula się całą twarz wykonując potem wiele płytkich nakłuć skóry. W przypadku wersji liftingujacej dokonuje się znieczulenie miejscowe, a po nim pojedyncze wkłucia.

Sam zabieg trwa zwykle ok. 20-30 minut i polega na starannej aplikacji preparatów we właściwe partie twarzy. Po zakończonym zabiegu lekarz może delikatnie rozmasować skórę w celu równomiernego rozprowadzenia preparatu. W dniu iniekcji i kilka dni po niej nie należy korzystać z sauny, solarium, wystawiać skóry na działanie promieni UV. Powinno unikać się skrajnych temperatur.

Lift Booster jest bardzo dobrze tolerowana przez organizm. Jedynymi skutkami ubocznymi mogą być niewielkie i krótkotrwałe zasinienia w miejscach ukłuć lub obrzęk w miejscu wstrzyknięcia. Zwykle ustępują one od 3 do 6 dni po zabiegu.

Aby osiągnąć lepsze rezultaty, zabieg należy powtórzyć, najlepiej w kilku sesjach. Efekty zabiegu Lift Booster są widoczne już po pierwszym razie. Powtarzany, tylko potęguje rezultaty i zapewnia długotrwały oraz młodszy i wypoczęty wygląd twarzy. W zależności od oczekiwań, wieku czy kondycji skóry można go powtarzać co 1-3 miesięcy. W celach jedynie zachowawczych kurację wystarczy przeprowadzić raz na pół roku.

W jego efekcie można spodziewać się: wygładzenia powierzchownych zmarszczek, liftingu twarzy, szyi i dekoltu; rewitalizacji skóry i jej ujędrnienia; odbudowy struktury skóry i wyrównania jej kolorytu; przywrócenia jej nawilżenia; poprawy konturów i zarysów twarzy; zwężenia porów.

Przeciwwskazania do zabiegu

Zabieg ma jednak kilka przeciwwskazań, które dyskwalifikują objęte nimi osoby.

Należą do nich:

  • ciąża i okres karmienia piersią,
  • alergia, zwłaszcza na składniki preparatu,
  • cukrzyca,
  • stany zapalne skóry,
  • grzybica skóry,
  • opryszczka,
  • przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych,
  • choroba nowotworowa.

Do pobrania: Cennik – medycyna estetyczna [PDF]