Program Badań Prenatalnych w przychodni Termedica Poznań

Program Badań Prenatalnych - NSZOZ Termedica Poznań

Program Badań Prenatalnych dla kobiet w ciąży realizowany w ramach NFZ w Naszej przychodni zlokalizowanej na Os. Bolesława Chrobrego 101 w Poznaniu.

W związku z rozwojem metod diagnostycznych już we wczesnym stadium ciąży można wykryć wiele wad rozwojowych co pozwala na bezpieczne jej prowadzenie, a w razie konieczności wprowadzenie specjalistycznej opieki i podjęcie leczenia niektórych schorzeń jeszcze przed porodem.  

W przypadku ciąż z grupy wysokiego ryzyka diagnostyka prenatalna jest bezwzględnym wskazaniem medycznym.

 

KTO MOŻE SKORZYTAĆ Z PROGRAMU?

Z bezłpatnego Programu Badań Prenatalnych finansowanego przez NFZ może skorzystać każda kobieta niezależnie od wieku.

 

CO OBEJMUJE PROGRAM?

Kluczowym badaniem jest:

  1. USG pierwszego trymestru ciąży realizowane pomiędzy 11 a 14 tygodniem ciąży w połączeniu z badaniem biochemicznym z krwi Beta HCG oraz stężeniem białka PAPP-A.
  2. Badanie USG drugiego trymestru („połówkowe”) pomiędzy 18 a 22 (+6) tygodniem ciąży.
Jeżeli badania nieinwazyjne wskażą nieprawodłowości w rozjowu płodu oraz zwiększone ryzyko wystąpienia abberacji chromosomowych lub wad płodu pacjentka zostanie skierowana na pogłębioną diagnostykę.
 

JAK SKORZYSTAĆ Z PROGRAMU?

Do udziału w programie badań prenatalnych niezbędne jest posiadanie skierowania od lekarza prowadzącego ciążę (bez względu na to czy ciąża jest prowadzona w poradni na NFZ czy w gabinecie prywatnym). Ważne aby skierowanie posiadało pieczątkę poradni/gabinetu kierującego, pieczątkę lekarza oraz koniecznie informację o zaawansowaniu ciąży w tygodniach.

W celu rejestracji zapraszamy do kontaktu pod numerem: +48 609 476 005, e-mailowo: prenatalne@termedica.pl lub osobiście – BUDYNEK D.

 

Nasi lekarze:

  • dr n. med. Kaluba-Skotarczak Agnieszka
  • dr n. med. Lorenc Anna
 

Do pobrania: Skierowanie na badania prenatalne [PDF]